Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik gelişim takibi

Çocuklarımızın psikolojik gelişimleri yani sosyal, duygusal, kişisel ve davranışsal gelişimleri günlük sınıf ortamında yakından takip edilir. Çocuk doğal ortamında; oyun oynarken, uyurken, yemek yerken izlendiği için rahat gözlem yapılabilir. Bu sayede çocukların, en az fiziksel gelişimleri kadar önemli olan psikolojik gelişimleri de düzenli olarak kontrol edilir.

Önleyici danışmanlık

Önleyici danışmanlık; sorunlar oluşmadan henüz ufak bir soru işareti iken önlemeyi sağlayan bir sistemdir. Çocuğun gelişim takibi sırasında fark edilen ufak problemler, profesyonel yardım gerektirecek duruma gelmeden, sınıf ve aile ortamında uygulanacak basit önlemler ile probleme dönüşmeden önlenir.

Gelişim testi uygulamaları

Çocuğumuzun gelişimiyle ilgili bir gecikme şüphesi söz konusu ise uygun proğramdaki testler yardımıyla çeşitli alanlardaki gelişimi değerlendirilir ve çocuğumuz gerekli terapi veya eğitim sürecine yönlendirilir.


Online Öğrenci Ön Kayıt Formu

Yeni öğretim yılı öğrenci kayıtlarımız başladı. Avantajlı ve sınırlı sayıdaki kayıtlarımızdan faydalanmak için bize 0216 456 26 62 numaralı telefondan ulaşabilir veya web sitemizden online ön kayıt yapabilirsiniz. En kısa sürede ön kaydınızı inceleyerek size dönüz yapacağız.

Anaokulu İletişim

Kurum olarak amacımız; öğrencilerimize olumlu ve onları güvenle geleceğe taşıyacak bir yol sunmaktır.

Atatürk Mahallesi Girne cad. No:37
Ataşehir/ISTANBUL
P: +90 216 456 26 62 M: +90 507 195 93 28 info@istanbulatasehirkoleji.com

Mesaj Formu